Aktualności

Stół ogrodowy drewniany – klasyka zawsze na czasie

Solidny stół ogrodowy drewniany jest podstawą wyposażenia większości tarasów, altanek i werand. Mebel z dużym blatem otoczony krzesłami zaprasza domowników i gości do wspólnego spędzania czasu i cieszenia się piękną pogodą. Stoły wykonane z drewna cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją zachwycającą estetykę współgrającą z zieloną przestrzenią oraz walory użytkowe, przede wszystkim wytrzymałość. Warto jednak pamiętać, że drewno drewnu nierówne. W ogrodzie, gdzie panują specyficzne warunki, najlepiej sprawdzają się meble zbudowane z egzotycznych gatunków, przede wszystkim drewna tekowego. Dlaczego warto wybrać właśnie tekowy stół ogrodowy? Jak dbać o nowe wyposażenie, aby w nienagannym stanie służyło długimi latami? Sprawdź nasze propozycje!

Niezawodny stół ogrodowy drewniany: egzotyczne materiały w Twoim ogrodzie

Opady, poranna rosa, intensywne, palące słońce, duże obciążenia i rozgrzane naczynia… Stoły tarasowe codziennie narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą prowadzić do ich powolnego niszczenia. Jeśli chcesz, aby nowy stół ogrodowy drewniany zachował swoją nienaganną formę znacznie dłużej niż przez dwa sezony, wybierz model wyprodukowany z egzotycznego drewna tekowego. Drewno tekowe pochodzi z monumentalnego drzewa, teczyny, rosnącego w azjatyckich lasach monsunowych znajdujących się głównie na terenach Tajlandii, Indii i Birmy. Trwałość drewna tekowego jest niemal legendarna. Kiedyś surowiec używany był głównie do produkcji łodzi, a dzisiaj cieszy się powodzeniem wśród producentów mebli do ogrodów oraz szczególnie wymagających pomieszczeń – kuchni i łazienek.

stół ogrodowy drewniany - Bordeaux

Drewno tekowe swoje nieprzeciętne właściwości zawdzięcza specyficznemu składowi. Teczyna nasycona jest kwasem krzemowym i substancjami oleistymi, dzięki którym meble i inne wyroby są twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, mróz, wysoka temperatura, promieniowanie UV, a nawet ostre środki chemiczne.

NIMES, BORDEUAX i LYON – wytrzymały stół ogrodowy drewniany

stół ogrodowy drewniany - Nimes

Szukasz pięknego stołu, który będzie towarzyszył Tobie i bliskim tegorocznego lata? Nie mogłeś trafić lepiej! W katalogu cenionej marki Vimine znajdziesz wysokiej jakości modele dopieszczone pod kątem estetycznym i użytkowym. Miłośnikom uniwersalnej prostoty przypadnie do gustu minimalistyczny model NIMES, a fanom klasycznej elegancji – imponujący stół BORDEUAX z okrągłym blatem. Z kolei w rustykalną scenerię zdominowaną przez bujną roślinność idealnie wtopi się LYON. Każdy stół ogrodowy drewniany z logo Vimine jest nie tylko praktycznym wyposażeniem na lata, ale również piękną, przykuwającą wzrok dekoracją zewnętrznej aranżacji. Co ważne, każdy model powstaje ręcznie z ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu. Stoły ogrodowe drewniane dostępne są w wielu wariantach różniących się wymiarami, więc bez trudu znajdziesz mebel skrojony na miarę swojego patio czy altany.

Duży stół ogrodowy drewniany: centrum Twojego ogrodu i tarasu

stół ogrodowy drewniany - Bordeaux

Duży stół drewniany pełnię swoich możliwości odkryje, kiedy zestawisz go z lekkimi krzesłami albo fotelami z rattanu. Połączenie masywnego, ciężkiego stołu z subtelnymi, plecionymi meblami jest strzałem w dziesiątkę! W kolekcji Vimine znajdziesz zabudowane, designerskie modele LAVAL oraz subtelne krzesła DINAN o uproszczonej formie. Wyplatane z egzotycznej plecionki siedziska osadzone są na geometrycznych nogach z antykorozyjnego aluminium malowanego proszkowo. Chłodny, kontrastujący z plecionką metal nadał projektom nieoczywistego wyrazu i nowoczesnego charakteru. Ciekawą alternatywą dla krzeseł są fotele w całości wyplatane z rattanu. Meble rattanowe możesz kupić w dwóch kolorach – naturalnym odcieniu i białym o przecieranej strukturze. W każdym wydaniu prezentują się doskonale!

stół ogrodowy drewniany - Lyon

Jak dbać o stół ogrodowy drewniany?

Stoły tekowe, podobnie jak wszystkie inne meble wytwarzane z materiałów naturalnego pochodzenia, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podstawowym zabiegiem jest w tym przypadku regularne olejowanie specjalnym, bezbarwnym olejem. Starannie zaimpregnowany przed rozpoczęciem sezonu stół ogrodowy drewniany nie będzie odbarwiał się ani absorbował wody. W okresie jesienno-zimowym zaleca się przeniesienie mebla do chłodnego, suchego i przewiewnego miejsca. Na przestrzeni lat na naturalnie kurczącym się i rozszerzającym materiale mogą pojawić się drobne pęknięcia i niedoskonałości oraz srebrzysty nalot. Nie jest to wada mebla – starszy, nieidealny stół jest jeszcze piękniejszy i bardziej szlachetny.

Stół ogrodowy drewniany – galeria inspiracji

 

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin