Wyróżnione

Jak dbać o meble z rattanu naturalnego?

Meble z rattanu naturalnego nigdy nie wychodzą z mody. Mało kto wie, że plecione krzesła, sofy i stoły służyły ludziom już tysiące lat temu! Mimo upływu lat, a co za tym idzie – zmieniającej się mody – rattanowe umeblowanie nie traci na znaczeniu. Ponadczasowy design i urzekająca naturalność surowca to duet czyniący z mebli z rattanu propozycję wyjątkową, która nigdy nie traci swojej aktualności. Plecione meble zdobią nie tylko wnętrza domów, hoteli i kawiarni, ale również ogrody i tarasy. Jak sprawić, żeby meble z naturalnego rattanu zachowały swój nieskazitelny wygląd przez długie lata?

Meble z rattanu naturalnego – warto?

Meble rattanowe na tle wyposażenia outdoorowego wyróżniają się  niebanalnym wzornictwem i naturalnością. Rattan, ekologiczny materiał pozyskiwany z giętkich pni palm rotangowych rosnących w Azji, idealnie komponuje się  z niemal każdą wizją architektoniczną. Lekka forma, kolonialne wzornictwo i ręczne wykonanie sprawiają, że każdy model z bogatej kolekcji mebli z rattanu dostępnych w salonach Garden Space jest propozycją nietuzinkową i oryginalną, trafnie odpowiadającą wysublimowanym gustom. Wydawać by się mogło, że specyfika materiału daleka jest od estetyki dominującej w nowoczesnych przestrzeniach. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne prace ambitnych architektów zachwycają eklektycznością stylów, które przenikają się i wzajemnie uzupełniają, tworząc nieoczywistą i zachwycającą całość.

Deszcz, śnieg, mróz…

Meble z rattanu naturalnego ustawione na tarasie czy w ogrodzie nieustannie narażone są na wpływ czynników zewnętrznych. Aby kolekcja mebli nie niszczała, nie trzeba wiele – wystarczy poza sezonem letnim przechowywać je w suchym miejscu (na przykład garażu czy piwnicy). Dzięki zgrabnej formie i lekkości konstrukcji przenoszenie i zabezpieczanie mebli jest dziecinnie proste i bezproblemowe. Ponadto, w sklepach dostępne są specjalne środki konserwujące dedykowane powierzchniom rattanowym. Dzięki nim można skutecznie, szybko i tanio zabezpieczyć i nabłyszczyć powierzchnię mebli.

Codzienna pielęgnacja

Rattanowe krzesła, stoły i sofy wymagają minimum dbałości o ich strukturę. Raz na jakiś czas warto odkurzyć wszystkie zakamarki miotełką z miękkim włosiem. Jeśli to nie wystarcza, ściereczka nasączona wodą z mydłem lub delikatnym środkiem myjącym przywróci blask meblom.

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin