Wyróżnione

Naturalne piękno rattanu Vimine

Marka VIMINE oferuje swoim klientom wyjątkowe, ręcznie robione meble oraz dodatki, wyplatane z naturalnej wikliny. Wszystkie produkty wykonane są z najwyższą dbałością o środowisko naturalne, ponieważ szanujemy przyrodę. W naszej ofercie znajdują się rattanowe zestawy wypoczynkowe, fotele rattanowe, krzesła rattanowe, stoliki rattanowe, huśtawki rattanowe, donice rattanowe, kosze rattanowe, lampy rattanowe, lampiony rattanowe oraz stoły z naturalnego drewna tekowego.

Rattan to ogólne określenie wielu gatunków palm pnących z rodziny arekowatych, spotykanych w lasach tropikalnych Azji Południowo-Wschodniej a także pozyskiwanego z nich surowca wykorzystywanego głównie w plecionkarstwie. Rośliny pną się wraz z młodymi drzewami w górę, a dotarłszy do strefy koronowej, gdzie gałęzie drzew się stykają, ich pnącza przenoszą się na następne drzewo. Pnącza rotangów mogą osiągać długość do 240 m.

Najważniejsze rodzaje roślin określane malajską nazwą rotan to Calamus, Daemonorops i Korthalsia. Palmy rotangowe mają duże znaczenie gospodarcze – wykorzystywane są do wyplatania mebli i koszy, grubsze łodygi do produkcji pałeczek do instrumentów perkusyjnych, kijów do tradycyjnych sztuk walki, a także kijów do wymierzania kary chłosty w takich krajach, jak Singapur, Malezja i Brunei.

 

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Regulamin